zaterdag 04 september 2010
Banner
Genk treft het Finse Inter Turku
vrijdag 16 juli 2010 12:42  |    Thomas Afdrukken

Vanmiddag is in het Zwitserse Nyon geloot voor de derde voorronde van de Europa League. Daarin treft KRC Genk het Finse FC Inter Turku. De heenwedstrijd wordt gespeeld op donderdag 29 juli 2010, de terugwedstrijd volgt een week later op donderdag 5 augustus 2010. Genk speelt eerst uit. De winnaar zal eind augustus een klepper mogen bekampen in de vierde voorronde. 


Geschiedenis


De havenstad Turku ligt in het zuidwesten van Finland, het land der duizend meren. Aan de binnenpoort van Suomi werd rond 1890 voor het eerst voetbal gespeeld. Engelse matrozen meerden aan, en tegen de verveling trapten ze een balletje. Niet veel later werden de eerste clubs opgericht, en in 1907 begon de Finse voetbalbond met een eigen competitie. Toch duurde het tot 1990 vooraleer onze tegenstanders het levenslicht zagen. FC International Turku is, net zoals KRC Genk, een jonge club. De Black And Blues werden in 1990 opgericht door huidig voorzitter Stefan Hakans, directeur van rederij Alfons Hakans, de sponsor van de club. De reden hiervoor was dat zijn zoon in geen enkele voetbalclub uit Turku terecht kon. Als oplossing stichtte hij dan zelf een voetbalclub. Aanvankelijk speelden er enkel jeugdteams bij de club, maar in 1992 werd er een A-elftal gevormd dat in de vierde reeks van het Finse voetbal startte. Het daaropvolgende seizoen profiteerde Inter Turku van het financieel noodlijdende Turun Toverit om hun plaats in de derde klasse in te nemen. Dankzij zware investeringen in de spelerskern werd Inter Turku meteen kampioen, en promoveerde naar de tweede klasse. 1995 werd opnieuw een succesjaar voor de club. Met de titel in tweede klasse en een ticket voor de halve finale in de Finse beker op zak bereikte de Black And Blues voor de eerste keer de Veikkausliiga.


 

In het eerste seizoen eindigden ze nog op een degradatieplaats, maar meteen daarna wonnen ze opnieuw promotie naar de hoogste klasse. Door investeringen in buitenlandse spelers en de jeugdopleiding is Inter Turku een stabiele club in de Finse hoogste klasse geworden. De filosofie van de club is dat eigen jeugd primeert. In de jeugdreeksen is Inter Turku sterk vertegenwoordigd, en veel jeugdspelers zijn Fins international. Daarnaast wordt de kern aangevuld met talentvolle buitenlanders. Een succesformule, zo blijkt. In 2008 werd FC Inter voor het eerst in de geschiedenis landskampioen. Na een seizoen waarin ze de Veikkausliiga gedomineerd hadden, wonnen ze op de laatste speeldag de landstitel. 

Inter Turku heeft zijn plaats in de derde voorronde van de Europa League te danken aan de winst van Atletico Madrid in de finale van vorig seizoen. Hierdoor kwam er een extra plaats vrij voor het 28ste land op de UEFA-Ranking. Door de bekerwinst van FC Inter tegen Tampere United waren de Black And Blues dus rechtstreeks geplaatst voor de derde voorronde. In Europa hebben ze tot nu toe echter nog geen hoge ogen gegooid. De beste prestatie van de club op Europees niveau is een plaats in de tweede ronde van de Intertoto Cup in 2005. 

Stadion

Inter Turku werkt zijn thuiswedstrijden af in het Veritas Stadion, net als de buren van TPS. Het is echter onbekend of ze er juwelen en panty's verkopen. Wat wel bekend is, is dat het stadion 9.372 plaatsen herbergt, waarvan 1.300 staanplaatsen. Toch is het stadion nog nooit volledig uitverkocht geraakt. Het record aantal toeschouwers tot op heden is 9.089, een aantal dat bereikt werd in de lokale derby tegen TPS. 


Het stadion dateert van 1952. De Olympische tribune werd toen, zoals de naam al doet vermoeden, gebouwd voor de Olympische zomerspelen van 1952. In 2003 werd het stadion drastisch gerenoveerd, en een moderne hoofdtribune werd gebouwd.


Bron: www.nordicfootball.info


Palmares

Beker: 2007, 2009
Titel: 2008

Trainer

De club staat sinds 2007 onder de leiding van de Nederlandse coach Job Dragtsma. Onder zijn bewind won de club twee bekers en één titel. Voordien had hij vooral jeugdploegen getraind, o.a. AZ en Fenerbahçe.

Seizoen 2010

Door de extreme koude in de winter, wordt een volledig seizoen in Finland afgewerkt van februari tot oktober. Momenteel bezet FC Inter Turku de zevende plaats in de Veikkautliiga, op twaalf punten van leider HJK. Zondag a.s. spelen ze de volgende wedstrijd, op bezoek bij IFK Mariehamn.

Website

http://www.fcinter.com